Zrušil se je del viadukta

Zrušil se je del viadukta

Po poročanju 24 ur, se je pri Reki na gradbišču viadukta Stara Sušica na avtocesti Zagreb-Reka zgodaj popoldne zrušil del viadukta.

  
Nesreča se je zgodila okoli 13. ure, ko je bila večina delavcev na malici. Po prvih podatkih, ni bilo ranjenih, čeprav je nedaleč od gradbišča drugi viadukt, ki je odprt za promet.
  
Po prvih ocenah škoda ni zelo velika. Za popravek naj bi bila potrebna dva delovna dneva in nato naj bi se dela na avtocesti nadaljevala v skladu s planom.
 
Glede na različne komentarje, ki se pojavljajo ob tej novici lahko tukaj tudi iz uredništva GRADIMO.com zapišemo svoje mnenje:
to se lahko zgodi vsakomur!
Ob upoštevanju, da je mogoče bil nosilec vozišča postavljen na stebre površno, da so delavci hiteli na malico in pozabili oz. površno zavarovali postavljen nosilec, da je poleg gradbišča že obstoječi del viadukta pod polnim prometom, ki povzroča določene tresljaje, da je mogoče prišel kakšen sunek vetra in prevrnil nosilec, ...
 
 
Iz slik, ki so objavljene na www.dnevnik.hr je moč razbrati, da se je postavljen nosilec prevrnil in ob tem zgrmel v globino. Če bi bil postavljen tako kot bi moral biti in ustrezno zavarovan pred prevrnitvijo, do tega dogodka mogoče sploh ne bi prišlo.
Za take dogodke imamo v uporabi lepši izraz: delovna nesreča.
  

24. november 2007