Vode je premalo, z njo ravnajte preudarno
Porabo pitne vode lahko omejijo občine
Na Agenciji RS za okolje in ministrstvu za kmetijstvo in okolje že nekaj
časa opozarjajo, da so razmere slabe. Po podatkih Arsa se po slovenskih
rekah trenutno pretaka le okoli 35 odstotkov običajne količine vode za
to obdobje.
Na ministrstvu za okolje pa so za MMC pojasnili: "Ko začne na
nekem območju zaradi pomanjkanja padavin ali drugih razlogov
primanjkovati vode, so najprej občine na tem območju tiste, ki lahko
omejijo rabo vode."Oskrba s pitno vodo je na podlagi zakona o
varstvu okolja namreč obvezna občinska gospodarska javna služba. Med
obveznosti občine sodi tudi izvajanje varčevalnih in drugih ukrepov v
primeru višje sile ali upravičene prekinitve dobave pitne vode.
Kadar je razglašena omejitev rabe vode, je prepovedana uporaba vode iz
javnega vodovodnega omrežja za zalivanje vrtov, polnjenje bazenov ter
pranje avtomobilov in zunanjih površin. Uporabniki morajo v skladu z
občinskimi odloki o oskrbi s pitno vodo upoštevati varčevalne ukrepe.
Nadzor nad upoštevanjem občinskih odlokov pa izvajajo občinski ali
medobčinski inšpektorati.
Podrobnosti v prispevku, objavljenem na RTV Slovenija, dosegljivem preko spodnje povezave.
| S subvencijo do male čistilne naprave 22. 08. 2014 |
| Ekološko je ceneje 24. 05. 2010 |
| Nepremičninarji skrivajo lastnike velikih ... 11. 06. 2012 |
| Površna gradnja ima lahko drage posledice 20. 07. 2008 |







